Óda na Nicolase Sarkozyho

Můj přítel Izák se nedávno vrátil z Izraele a přivezl mi hezký dárek, básnickou sbírku „Davidova hvězda nad Evropou“, od mladého, ale přesto již poměrně známého izraelského básníka Benjamina Eškola.  Eškolovy básně jsou prodchnuty silnou náboženskou vírou a přesvědčením o vyvolenosti židovského lidu. Rozhodl jsem se, že se s vámi podělím o jeho básně. Jako první jsem přeložil do češtiny báseň věnovanou našemu Otci a učiteli Nicolasi Sarkozymu:

 

Ó Adonai ochraňuj našeho velikého

prezidenta francouzského Nicolase Sarkozyho

Chraň našeho moudrého velitele

milovaného otce a učitele

kterému všichni věříme

a jehož příkazy se řídíme,

Nicolas Sarkozy se ve Francii narodil

již v mládí do Mossadu vstoupil

aby za práva Židů bojoval

když se později k moci dostal,

vždy naše zájmy prosazoval

Sarkozy byl zvolen prezidentem

a stal se všech evropských Židů vůdcem,

Za zájmy vyvoleného národa bojuje

a moc sionu po světě rozšiřuje.

Sarkozy Středomořskou unii založil

aby Evropu Araby a Turky zaplavil.

Ó náš velký vůdče,

všichni tě milujeme,

tvými příkazy se řídíme,

a nikdy tě nezradíme.

Zachovej nám o Jehovo

Našeho bratra Nicolase Sarkozyho,

dej ať je velkým prezidentem.

Chraňme všichni Sarkozyho

proti nepřátelům všem

osud prezidenta francouzského

evropských Židů je osudem.

 

Benjamin Eškol, český překlad Jehuda

Reklamy

10 komentářů to “Óda na Nicolase Sarkozyho”

 1. sxg Says:

  Izrael trpí kritickým nedostatkom vody
  Čerpanie vody z jazera Kinneret, ktoré je hlavným izraelským vodným zdrojom, v pondelok zastavili, keďže hladina poklesla na kritickú úroven – len 40 cm nad „čiernou čiarou“, kedy je už čerpanie prísne zakázané. Izrael trpí najsuchšou zimou od 20-tych rokov, kedy sa začalo so sledovaním počasia v tejto oblasti.
  Od začiatku obdobia dažďov v októbri zrážky dosiahli len 50 až 70 % priemeru. Hoci január má byť najdaždivejším mesiacom roka, toho roku v januári spadlo len 22 mm dažďa, čo je len 10 % z priemeru v centrálnej a severnej oblasti. Ak sa počasie radikálne nezmení, január 2009 sa zapíše ako najsuchší v dejinách.
  Podľa vyjadrenia vrchnosti trpí Izrael nevídaným nedostatkom vody. Rieky Dan, Banias a Snir majú mimoriadne nízku hladinu, i keď už uplynula veľká časť obdobia dažďov. …
  Avi Bar-Eli, Haaretz: „Pumping from Kinneret halted as water drops to critical level“
  *********
  KUA, vyvolený už tam máte sucho, rana č.1.

 2. svetakniha Says:

  A říkají židé: „Boží ruka je spoutána okovy!“ Nechť jsou jejich ruce spoutány okovy a nechť jsou prokleti za to, co říkají! Nikoliv, obě Jeho ruce jsou rozevřeny a On uštědřuje, jak chce. To, co ti bylo sesláno od Pána tvého, v mnohých z nich jen rozmnožuje vzpurnost a nevěrectví. A uvrhli jsme mezi ně nepřátelství a nenávist až do dne zmrtvýchvstání. A kdykoliv zažehnou oheň války, Bůh jej uhasí; a usilují šířit po zemi pohoršení, avšak Bůh nemiluje ty, kdož pohoršení šíří.

 3. 666info Says:

  For sxg
  ty hlupáku se zvířecím mozkem, přečti si článek o Velkém Izraeli. My se nemusíme bát nedostatku vody, když zanedlouho budeme čerpat vodu z Nilu i Eufratu, dvou největších řek Blízkého Východu

 4. Marian Says:

  jedienho cohos a zidia musia bat sucasen bozieho hnevu a hnevu ostatnych ludi!!!

 5. Fortepsai Says:

  Zanedlouho budete čerpat vodu s egypta ? hmm to je pohádka a když jen přeci tak ať nebotˇ ani tam už voda za chvíli nebude .. A teď by mě zajímalo proč neustále na jakýkoliv příspěvkem ať je pro či proti reagujete nadávkama .Přijdete mi jako nedospělé děti Už je čas otevřít očka synku …

 6. Izakstein Says:

  Nemelo by se zablokovat pristupovani na nase svate stranky gojimum? Tot ma otazka bratri nakladatele delajici svatou praci . Treba dokazani ze jsem zid prilozenim fotografie udu? Je to jen napad ale jak se branit spionum ,vzdyt jidis se nauci kazdy blbec za 2 dny a rozkryje nase vzkazy

 7. Kaganovič Says:

  for Izakstein: Bratře, myslim, že jest netřeba zcela blokovat přístup gojim. Nechť se zde brání, co jim rozum stačí, realitu již stejně nezmění. My se můžem bavit jejich neschopností, jejich chabé argumenty nám jen zvýší sebevědomí, jejich ustrašené výkřiky nenávisti nás mohou těšit – zrcadlí se v nich naše síla. Jen je třeba vyloučit osobní urážlivé gojim splašky, my můžeme užívat hrubých slov dle libosti, tak jak nám velí vzory chování ke gojim lůze. Mýtus svobody je pro mělkou a nechápavou duši gojim. Našim vzorem jest přísný řád, řád přírodních zákonů, zákonů síly, tedy Našeho Zákona. Talmud jest nám výbornou pomůckou. Velebme jméno ctěného rabbi Judela, klaním se před jeho vdomostmi, nesporně z nejvyšších zasvěcení.

 8. Fortepsai Says:

  A nakonec přijdou lovci s orionu a zničí vás moji bratři (tedy lidi uplně normalní jen je tu malá vyjímka že nemají rádi nespravedlnost a tak se baví tím že je loví .. ) říkáte pohádka ? Inu uvídíme co je a co není pohádka cítím strach jak svás jde strach až ke mně . 😀 Je to sranda vědět co bude …….. Tak hodně zdaru v nadcházejících rokách . . . . .

 9. 666info Says:

  For Kaganovič
  bratře, také si myslím že nní nutné blokovat přístup gojímům. Naše moc je již tak velká že se nemusíme ničeho obávat a věci které jsou tak tajné, že nesmí být za žádných okolností prozrazeny jsou přece psány v hebrejtině, takže tomu ti gojímští psi nemohou rozumět.
  Mimo to řešení, které navrhuje bratr Izák je těžko proeditelné. Kdyby měl každý návštěvník ukzovat fotografii obřezaného údu, jak by se prokazovali svobodní zednáři, antifašisté a další přátelé Izraele z řad gojímů a jak by se prokazovaly naše sestry?

 10. rozvedcik 456 Says:

  Lehka odpoved bratre hlavne co se tyce sester,ty se poznaji ze ji maji na plocho takze jim pri chuzi klape a take hlavne tim ze otvor je znacne velkeho prumeru neb je pouzivan jiz od raneho detstvi . U gojimu jako jsou jehovove a podobni pouzivani psy, bych volil muj navrh a sice ten ze by musel mit vytetovane cislo na spicce ptaka aby se poznalo ze nesvindluje a nevloudil se sem jako SStwora u ktereho neni jasne pro koho pracuje . Jeden bratr poukazuje na zpravy kde pod c; 27 je tato teorie ze on je provokater

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s


%d bloggers like this: