Osady na západním břehu Jordánu rostou

Milí bratři,

přinášíme vám článek od našeho milého bratra, známého slovenského sionisty Miroslava Iliaše. Článek je napsán slovensky ale nepřekládali jsme ho, protože předpokládáme že mu každý bude rozumět.

převzato z http://ilias.blog.sme.sk/c/180859/Izrael-hura-osady-na-Zapadnom-brehu-rastu.html

Izrael: hurá, osady na Západnom brehu rastú !

 

  

Miro Iliaš

Denníček môj sionistický ! Srdce mi radostne zaplesalo: 69-percentný nárast osídlení v Júdey a Samárii (Západný breh) podľa štúdie organizácie Mier hneď (Peace Now). Informuje denník Jerusalem Post, ako aj Ynetnews

 

 Ľavičiari, ktorým židovská prítomnosť v Bohom zasľúbenej zemi je tŕňom v oku, si dali námahu a vydali štúdiu, v ktorej oznamujú viac ako polovičný nárast osád a „samôt“ (tak prekladám slovo outposts)  v roku 2008 oproti roku 2009.  Nárast počtu duší je z 270 tisíc v roku 2007 na 285 tisíc v roku 2008.

 

Ihneď-mieroví páni tieto dáta publikovali v ten deň, keď z Emeriky prifrčal nový veľvyslanec pre túto oblasť, George Mitchell, a dva týždne pred voľbami do Knessetu.

 

Posťažovali sa páni antisionisti, že napriek medzinárodným dohodám najväčšie izraelské strany Kadima a Labor (strana práce) dovolil osadám rásť.

 

Kým vládny prístup je povoliť rozširovanie osád v tých oblastiach Západneho brehu, ktoré pravdepodobne zostanú, nech bude akákoľvek dohoda s Palestínčanmi, hneďmierovci sa ohradili, že 39 percent rastu z roku 2008 je mimo týchto oblastí. A keď bude rasť pokračovať, nebude možné vytvoriť životaschopný Palestínsky štát na Západnom brehu, varujú súdruhovia z Mieru ihneď.

 

Ich štatistické údaje hlásajú, že práce začali na 1518 osadníckych stavbách, z ktorých 261 je na neautorizovaných samotkách. Mimo toho je 927 stavieb, alebo 61 percent, v rámci bezpečnostnej bariéry a 39 percent – 591 stavieb – je mimo tohto plota.    

 

1257 nových konštrukcií v osadách za rok 2008 predstavuje 57.12 percentný nárast oproti 800 novým stavbám za rok 2008. 748 z nich bolo permanetných a 509  boli karavany. V roku 2007 bolo 442 objektov permanentných (stavby) a 368 boli karavany.

 

Správička antisionistov z Mieru ihneď však nerozlišuje, či nové stavebné povolenia boli vydané súčasnou vládou alebo vychádzali zo starších, už existujúcich povolení.

 

V 100 osadách, ktoré sa vláda zaviazala zrušiť, sa rast viac ako zdvojnásobil. V  roku 2008 bolo pridaných 227 nových karavanov a práce začali na 34 stálych stavbách.

 

Správa obsahuje ešte ďalšie štatistické údaje, ktoré už nebudem tlmočiť.

  

Táto ohavná organizácia, ktorá nemá nič iné na práci len zneisťovať život židovských obyvateľov Júdey a Samárie, sa ešte nechala počuť, že osadníci využili upútanosť verejnej mienky vojnou v Gaze, aby ďalej rozširovali svoje nehnuteľnosti na Západnom brehu, avšak neudáva konkrétne čísla. 

Dani Dayan, vedúci Rady židovských komunít v Júdey, Samárii a v pásme Gazy, vyjadril spokojnosť, že páni antisionisti zdokumentovali nárast osád.

 

 „Sme vďačný Mieru ihneď, že investovali peniaze, ktoré dostávajú z Európskej únie, aby zdokumentovali najdôležitejšie sionistické snaženie našej generácie – osady v Júdey a v Samárii.“

  

Dani sa chytil toho, že organizácia obvinila osadníkov, že využili vojnu v Gaze pre vlastnú expanziu. Na rozdiel od ľavice, ktorá organizovala demonštrácie proti vojne, synovia a manželia rodín v Júdey a Samárii riskovali svoje životy v Gaze, aby chránili svoju krajinu. 

 

.Komentárik šťastného sionistu

 

Židovské samotky, osady, dediny, mestečká v zasľúbenej zemi – len prekvitajte ! Vaše snaženie, milé pokolenie Jákoba, je v súlade s vôľou Hospodina, Boha Izraelovho, ktorý zhromažďuje svoj  zmluvný ľud v Eretz Izrael.

  

Ja, starý biblický sionista, zacitujem slová proroka Jeremiáša (31,10),

 

„Národy, čujte slovo Hospodinovo;

    zvestujte na ďalekých ostrovoch

    a vravte:

    Ten, ktorý rozptýlil Izrael,

    zhromaždí ho,

    bude ho strážiť

    ako pastier svoje stádo. “

 

ako aj varovanie národom sveta – nepokúšajte sa vykoreniť vyvolený národ zo zeme zasľúbenej  jeho otcom, patriarchom, lebo sa dostanete do sporu s Najvyšším:

 

„Proto varujeme všechny národy a země, že ti, kdo usilují vykořenit židovský národ z jakékoli části Jeruzaléma a zbavit Izrael jeho Bohem svěřeného dědictví nebo rozdělit Izraelskou zemi, se dostávají do konfliktu s Bohem Bible (Joel 3:1-3) a sami se zraní a padnou pod Božím soudem (Zachariáš 12:1-9).“

 

(Zdroj:Prohlášení 4. mezinárodního křesťanského kongresu o biblickém sionismu)

 

Z čítania Biblie možno vydedukovať, že mnohé národy, nedbajúc na Najvyššieho, vytiahnu proti Izraelu. A dokoná sa pritom všetko, čo ohlasovali proroci o posledných dňoch. 

  

Miroslav Iliaš, streda 28. januára 2009 10:54

Reklamy

6 komentářů to “Osady na západním břehu Jordánu rostou”

 1. Izakstein 69 Says:

  Hebrew Online is the leading and most respected quality institute for teaching and learning Hebrew over the Internet. All Hebrew classes are taught using the latest video conference technology for video, sound and graphics.–(pro ty co nehovori po anglicku oznamujeme ze v Prague jest bratr nejvyssi Sidon Karol a on iste vie po englis))Dale nas drahy Netanyahu Benjamin asi prijde k moci a tudiz se asi splni Messaja ,Israelite pujdou do nebe . Bratko drahy to ja stale hovorim co bolo to bolo a terazky porostu nase osady ruchleji a s velkymi to domami . Vsak napravime hlavu tomu ehm ehm aby si nemyslel ze nam cobolo katne zilu . My mu tady drzime mier a on to vie (zdravim tedy bratra cobolaka ) Dalej by som rad povedal ze upozornujem co skoro ze nemozeme cakat az Iran bandita bude mit A bombu jako my a Amerika a cekat jak spravne upozornovali bratri Bush Cheney big Dick a sestra Kundoliza Rice na to az bude cmoud a terorista se bude zase radovat z atom. hribu nad nasimi hlavami Zdravim bratky okolo Bratislavy a Tel Avivu

 2. Izakstein 69 Says:

  A dalsi dobra a zcela nova zprava ktera jiste potesi Vase bratri odhodlana srdce. NIKDO nam nebude diktovat nejaky mir zde na strednim vychode ,vzkazal nas budouci Vudce Benyamin Netanyahu radoby presidentovi HUSAINOVI Obamovi . Zpravy FOX dnes.Zprava ta mne tak rozveselila ze jsem okamzite poslal dalsi brizku do sadu v Israeli pomoci FEDEX za dvojitou cenu a nejake zlato take . Mali nekdo zajem se pridat prosim kontaktujte redakci ci mne osobne . Vse na potvrzeni o „OBDRZENI“ Vyzivam bratry k obecnemu modleni za tohoto chrabreho vudce . Hlavne aby nam ho zase nekdo nestrelil.

 3. K.K.K.!! Says:

  …dementi,za staletí zdegenerovaní,…se nedivím,když se jebete hlavou s „dlažební „kostkou přilepenou na čele o kdejaký poblitý stůl….myslím že si sami pod sebou -řežete větev. …no,primář Nešpor by z vás měl radost.Asi by si vás -naložil do lihu,jako exotickou ukázku patologické zdegenerované demence. páá páááá……

 4. holoho Says:

  Mily pomylence jako mnoho jinych vubec jsi nepochopil zachranne kroky ktere v poslednim stoleti specielne cinime pro vase pobloudile duse . Zajdi za nekterym z rabinu v tvem okoli a on jiz ti vysvetli bud po dobrem a mozna i za pomoci hodinek na retezu ci jinych prosredku ktere mame k dispozici a dokonce schvalene min. obrany a presidentem USA. Nechci se primo dotykat tve inteligence .pobloudilce ale asi neni tak vysoka jak sam sobe namlouvas . Buh s tebou Shalom.
  PS KKK jiz neni ve foru zkus heilovat na namesti a uvidis jak dlouhe prsty mame

 5. mikejr Says:

  Thank you.
  I added your site to my favorites.

  my site: wikilog

 6. ppob arindo Says:

  hi!,I really like your writing very a lot! share we keep up a correspondence extra approximately your post on AOL?

  I need a specialist in this house to unravel my problem.
  May be that is you! Having a look forward to peer you.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s


%d bloggers like this: