Rozhovor s bratrem Kocábem

Převzato z www.romea.cz

Lidská práva nemají barvu a nejsou ani pravá, ani levá

Praha, 30.1.2009 22:22, (ROMEA)   

Vstupuji do politiky opět nečekaně, podobně jako v listopadu 1989. Dostalo se mi tak příležitosti zjistit, co jsme učinili a co můžeme učinit pro to, aby vědomí závažnosti a rozhodujícího významu lidských práv převzala další generace.
Lidská práva nemají barvu a nejsou ani pravá, ani levá. Nejsou zelená, modrá nebo oranžová. Jsme bez rozdílu všichni narozeni s právy, která nikdo, ani stát, žádná instituce politická strana nebo politik, nesmějí omezovat. Chci zjistit, jestli se na tomto poslání můžeme všichni, bez ohledu na generace a politiku, shodnout.

Protože pokud se jako lidé jednoho jazyka, národa a kultury nedokážeme domluvit na jistotě práva a práv pro všechny z nás, pak nás ve chvíli obtíží nebude spojovat nic než odmítání spoluzodpovědnosti. Není v silách jednoho ministra ani jedné vlády něco změnit v oblasti lidských práv, pokud změnu nebudeme potřebovat a chtít my všichni.

Budu potřebovat pomoc – především mladých lidí, kteří věří, že svět má naději, pokud se o ni zasadíme. Budu chtít také spolupracovat se všemi vládními i nevládními organizacemi, které o to budou stát, s celým politickým spektrem, které uznává nedělitelnost lidských práv.

Chci poděkovat svojí předchůdkyni, paní Džamile Stehlíkové, na jejíž průkopnickou práci v této funkci budu navazovat. Byla vůbec prvním ministrem v této oblasti a pokusila se otevřít řadu nových oblastí lidských práv. Chtěl bych se co nejdříve sejít s ombudsmanem Otakarem Motejlem a inspirovat se jeho zkušenostmi. Budu se chtít scházet se všemi politickými představiteli koalice i opozice, kteří se angažují v oblasti lidských práv.

Potřebuji krátký čas, abych se svými spolupracovníky připravil vizi dalšího fungování ministerstva. V době našeho předsednictví Evropské unie si nedovolím žádat ani média o tradičních sto dnů tolerance. Všichni se budeme snažit, abychom podali jasnou představu a zprávu o našich plánech co nejrychleji.

Věřím, že ochrana práv obětí nespravedlnosti bude mít podporu celé společnosti. Věřím, že právo na důstojný život ve stáří je stejně důležité, jako právo na život ve státě, který je důvěryhodný a zodpovědný ke svým občanům. Věřím, že barva pleti, vzdělání, náboženství a politické přesvědčení nesmí omezovat ničí lidská práva.

O to budu usilovat a v tom budu doufat i ve vaši pomoc.

 

 

Reklamy

6 komentářů to “Rozhovor s bratrem Kocábem”

 1. Fyrfos Says:

  Věřím, že barva pleti, vzdělání, náboženství a POLITICKÉ PŘESVĚDČENÍ nesmí omezovat ničí lidská práva.

  Doufám, že to Kocáb myslí vážně a že bude bojovat proti politické diskriminaci nacionalistů, kteří jsou ve vězení za své politické názory.např popíraní holocaustu atd.

 2. 666info Says:

  For Fyrfos
  Musím tě zklamat, ale brar Kocáb bojuje jen za práva Romů, přistěhovalců a homosexuálů, proto jsme ho taky dosadili do vlády
  Jehuda

 3. Fyrfos Says:

  Jehuda:
  Však to já vím.Jen si dělám srandu:)
  Nevěřim nikomu z té parlamentní sebranky.Natož abych věřil tomu, že by chtěli udělat něco dobrého pro bílého heterosexualního občana.
  Sionisté a jejich servilní loutky,jejichž prostřednictvím nám vládnou by zasloužili vypráskat z Evropy.

 4. Izakstein 69 Says:

  Bratre Fyrfosi jsi podezrela figurka,nejsi ty nahodou nejaky popirac ci naci ci neonaci? Kapni bozskou jinak mame metody,tomu ver!!!!!!!

 5. להקטין את ירושלים Says:

  Precetl jsem si take prispevek od Fyrfos a je zjevne ze tato osoba je smysleni nepratelskeho a cizi nasi ideologii. Proto bratre Jehudo zde je muj nazor co s timto problemem delati :העלאת הרעיון לתכנית התעתועים הזו, הורתה בחטא הקדמון שחטאנו בירושלים. מכיוון שטרם נמצא האיש שיילחם בסיסמה הקדושה “אסור לחלק את ירושלים”, הכריזו על השטחים הבנויים שבין רמאללה לבית לחם כירושלים והאמינו שבא לציון גואל. מי שראה בשעתה את קריצת העין הזו ושתק, אל יתפלא שעכשיו ממשיכים בשיטה a dale jiz vis vsak moudrost Tva je velika.
  Shalom הקטין את ירושלים

 6. Fyrfos Says:

  Nu což, trocha té demokratické diskuse nemůže nikomu ublížit, ne? 😀

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s


%d bloggers like this: