Naše taktika v boji proti Íránu

Převzato z : http://www.novinky.cz/clanek/161567-izrael-vede-tajnou-valku-proti-iranu-ktera-muze-prerust-ve-skutecnou.html

 

Izrael vede tajnou válku proti Íránu, která může přerůst ve skutečnou

 

Izrael podle amerických tajných služeb zahájil tajnou válku proti Iránu, jejímž cílem je zastavit íránský jaderný program. V úterý to uvedl britský list Daily Telegraph s tím, že se má jednat zejména o hru tajných služeb s dvojitými agenty, ale také o sabotáže a vraždy klíčových postav íránského jaderného programu. Americké tajné služby však nevylučují ani možnost, že Izrael letos vyhlásí válku Íránu.

 

Izraelský list Ha’arec otiskl tvrzení šéfa amerických tajných služeb Dennise Blaira, že Jeruzalém může Íránu vyhlásit válku už v roce 2009. Cílem by podle něj bylo zastavit íránský program obohacování uranu. Izrael už má vypracované plány útoku na íránská jaderná zařízení, zdůraznil Blair při vystoupení před senátním výborem pro bezpečnost. Loni útok i nacvičoval.

 

Varoval i před možností nepřímého konfliktu, protože libanonský šíitský Hizballáh (podporovaný Íránem) už doplnil zásoby zbraní a připravuje se na další válku s Izraelem. Jeho vůdce Hassan Nasralláh také prohlásil, že všichni izraelští představitelé si zatím na Libanonu vylámali zuby, a dalším bude Avigdor Lieberman. To je nejextrémnější izraelský politik, jehož strana Izrael je náš domov ale v posledních volbách značně posílila a skončila třetí.

 

Tajná válka proti Íránu

V úterý britský list Daily Telegraph přišel s tvrzením, že Izrael už zahájil tajnou válku proti Íránu. Cílem je zbrzdit jaderný program Teheránu. „Narušení je plánováno tak, aby zpomalilo program, a tak, aby si neuvědomili, co se děje,“ sdělil Telegraphu vysoký představitel americké tajné služby CIA. „Nikdy to nezastavíte, ale cílem je zdržení, zdržení až do té doby, kdy můžete uplatnit nějaké jiné řešení, nebo jiný přístup.“

 

Z vyjádření agenta je jasné, že Spojené státy rozhodně nejsou proti izraelskému plánu. Novinám přímo řekl: „Určitě nechceme, aby současná íránská vláda měla tyto zbraně.“

 

Podle něj jde o dobrý přístup, mnohem lepší, než by byla přímá vojenská akce, která by nesla neakceptovatelná rizika.

 

Plášť, dýka a úplatky

Podle analytika americké soukromé zpravodajské služby Stratfor Revy Bhalla je hlavním cílem zavraždit klíčové představitele programu. „Při spolupráci USA a Izraele mohou být tajné operace zaměřené jak na eliminování klíčových osob zapojených do jaderného programu, tak na sabotování řetězce dodávek,“ řekl Bhall.

 

Ke špionáži využívají obě země i služeb firem, které do Íránu dodávají materiál, jenž je prioritně civilní. Významnou roli také hraje uplácení.

 

Příklon k tajným operacím přišel s nástupem nového amerického prezidenta Baracka Obamy. Ten je pro jednání s Íránem, zatímco za vlády jeho předchůdce se opakovaně spekulovalo, že George Bush už má plán útoku na Írán. Loni ale údajně odmítl žádost Izraele podniknout útok na íránská jaderná zařízení.

 

Nicméně Telegraph také upozorňuje na možnost, že za smrtí íránského jaderného vědce Adešira Hassanpúra, který pracoval v Isfahánu, stála izraelská tajná služba. Vědec se předloni údajně otrávil plynem.

 

Bývalý šéf protiteroristického oddělení CIA Vince Canastraro ale pochybuje o efektivnosti tajných operací.

 

Obavy v Izraeli

Tvrdší postup proti Íránu se dá v Izraeli očekávat, zejména pokud novou vládu povede Benjamin Netanjahu z pravicového bloku Likud. Komentátor listu Ha’arec Gideon Levy už uvedl, že Netanjahu už není „Mr Terror“, hovořící o nutnosti bojovat s terorismem, ale stává se z něj „Mr Iran“, když prohlásil: „Írán nesmí mít jaderné zbraně.“

 

Netanjahu současně ale prohlásill: „Žádné bombardování,“ což naznačuje, že se přiklání k tajným operacím.

 

Izrael už dvakrát použil své letectvo ke zničení jaderných zařízení – poprvé v Iráku v Osiraku, loni v Sýrii. Levy se obává, že Netanjahu nakonec nevyloučí ani vojenské řešení. Zdůraznil však, že tak jako celý Izrael nereprezentuje Avidgor Lieberman, tak celý Írán není jako radikální prezident Mahmúd Ahmadínežád.

 

 

 

   Bratři a sestry, musím říci, že tato zpráva mi udělala velkou radost. Je vidět že naši milí bratři z Mossadu mají pod čepicí, tedy vlastně pod jarmulkou. Často jsem přemýšlel o útoku na Irán a uvědomoval jsem si, že vzhledem k velikosti země, síle íránské armády a fanatickému odhodlání íránských vojáků by na dobytí Íránu byly třeba alespoň dva miliony vojáků. Ale kde je vzít? Společné síly armád USA, Velké Británie a Izraele by na to stačily, ale to není dost dobře možné. Armády USA a Británie přece bojují za naše zájmy v Íráku a Afgánistánu a jsou rozmístěny i v jiných zemích a naše armáda má zase problém s Palestinci.

   Já a moji dva bratři jsme dokonce uvažovali o tom, že se přihlásíme jako dobrovolníci do IDF, aby Izrael měl alespoň o tři vojáky více. Nakonec to ale nebude nutné. Naši bratři z Mossadu začnou vraždit íránské politiky, generály, a vědce, začnou provádět sabotáže v íránském průmyslu, vyhazovat do povětří jaderné reaktory a další strategicky důležité objekty a nakonec se nám podaří srazit Írán na kolena, tak jako mnoho zemí před tím. Vzpomeňte si na to, jak se našim bratrům podařilo zničit SSSR, poté co jsme tam ztratili moc a vlády se chopili ruští gojímové. Vzpomeňte na řadu úspěšných operací CIA na Blízkém východě, v Latinské Americe i jinde. Věřím, že v Íránu budeme stejně úspěšní. Nejprve je třeba zabít imáma Chameneího a prezidenta Ahmadínedžáda, a pak přijdou na řadu další. Pochopitelně že nám nejde jen o to, zabránit Íránu získat jaderné zbraně, jde nám o to tuto země bohatou na ropu, zemní plyn a řadu jiných nerostných surovin rozvrátit a posléze ovládnout. Chcete-li znát způsob, jakým to učiníme, přečtěte si plán našeho milého bratra Alana Dullese, prvního ředitele CIA, o boji proti SSSR, který vznikl těsně před koncem druhé světové války. A přesně takto budeme postupovat i ve válce proti Iránu:

„Skončí válka,  všechno  nějak zevšední,  usadí se a uklidní.A my použijeme všechny  síly,  všechno zlato, veškeré materiální síly pro obelstění a ohloupení lidí! Lidský mozek, lidské vědomí je přizpůsobivé  ke  změnám.  Zasejeme tam chaos a nepozorovaně nahradíme skutečné hodnoty  falešnými, ve které  budou  věřit. Jak ?  Najdeme s námi stejně smýšlející, spojence a pomocníky v samotném Rusku. Krok za krokem se bude vyvíjet obrovská, nezměrná tragédie k zániku  nejnepokornějšího národa  světa. S konečnou platností  a nezvratně uhasíme jeho sebevědomí.  Například  z literatury a umění postupně vytrhneme její sociální podstatu.  Malířům vezmeme touhu zabývat se zobrazováním a zkoumáním procesů  probíhajících v hlubinách  národních mas. Literatura, divadlo, kino budou zobrazovat a oslovovat nejnižší lidské pudy a vášně. Všemožně budeme podporovat a vyzdvihovat tzv. umělce zastávající a ztělesňující v lidském vědomí kult sexu, násilí, sadismu a zrady – zkrátka všelikou nemorálnost. Chaos a nepořádek vytvoříme i v řízení státu. Neviditelně, aktivně a trvale budeme  podporovat  nepoctivost  úředníků,  korupci a všechno, co povede  k  svévolnosti. Byrokracie a nesvědomitá práce budou vydávány za ctnost. Čestnost a pracovitost budou na posměch a nikomu  potřebné. Budou patřit minulosti. Sprostota a drzost, lež a klam, opilství  a  narkomanie, živočišný  strach  z druhých, nestydatost, zrada, nacionalismus a nepřátelství mezi národy, nejvíc pak nepřátelství a nenávist k ruskému národu – to všechno co nejobratněji, aniž by si toho kdokoliv všiml,  budeme kultivovat až to rozkvete v krásné květy a přinese toužebné plody.  Jen  málo  lidí bude tušit nebo pochopí, co se děje…  Ale  takové  lidi  zaženeme  do  bezvýchodného postavení, vystavíme je posměchu,  najdeme  způsob,  jak  je  očernit  a  prohlásit  za  odpad společnosti.  Vyrveme duchovní kořeny bolševismu,  zprofanujeme a  zničíme základy vrozené mravnosti. Rozkladným způsobem  rozložíme  generaci za  generací, vyvoláme erozi a odstraníme leninský fanatismus. Začneme  působit  na  lidi  ještě  v dětských a pionýrských letech.  Hlavním  cílem bude mládež.  Začneme  ji  rozkládat, mravně kazit a zbavovat cti.  Z  mládeže  vychováme  cyniky,  vulgární lidi, hlupáky, neotesance, kosmopolity.Toto učiníme“.  Alan  Dulles,  1945

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s


%d bloggers like this: