Parlament schválil Lisabonskou smlouvu

Převzato z: http://www.novinky.cz/clanek/161677-poslanci-schvalili-lisabonskou-smlouvu.html

Sněmovna ve středu schválila lisabonskou smlouvu, která má reformovat fungování rozšířené EU. Pro přijetí dokumentu hlasovalo 125 ze 197 přítomných poslanců. Ratifikace smlouvy v Česku skončí tehdy, až ji schválí i Senát a podepíše prezident.

18. 2. 2009 09:49 – 18. 2. 2009 11:58 Aktualizováno – PRAHA

Proti hlasovalo 61 poslanců. Jednání o ratifikaci lisabonské smlouvy reformující Evropskou unii sněmovna v úterý večer ani po třech hodinách diskusí nedokončila.

Podle záznamu o výsledku hlasování se proti smlouvě ve středu postavilo 36 ze 79 vládních občanských demokratů. Dva z nich pak vystoupili a uvedli, že v seznamu je chyba, protože zvedli ruku pro.

Někteří další se zdrželi. Proti ratifikaci dokumentu byla valná většina komunistů a nezařazený poslanec Juraj Raninec, který před časem opustil klub ODS. Pro přijetí smlouvy bylo potřeba 120 hlasů.

„Vítám tuto skutečnost jako významný krok v ratifikačním procesu v ČR. Jde o krok zodpovědný, kterému předcházela důkladná demokratická diskuse,“ vyjádřil se ke schválení dokumentu vicepremiér pro evropské záležitosti Alexandr Vondra. 

Sněmovna souhlas s ratifikací doplnila usnesením. V něm odmítá případné snahy o to, aby se zpochybňovala platnost Benešových dekretů a poválečné majetkové uspořádání. Souhlasilo s ním 185 poslanců, proti byl jediný.

Paroubek pohaněl ODS a média

Šéf ČSSD Jiří Paroubek se po hlasování pustil do ODS a médií. Vadí mu, že pro Lisabonskou smlouvu nehlasovala celá řada občanských demokratů. „To myslím, že jenom ukazuje, jaká je evropská politika ODS. Je to trapné,“ řekl novinářům.

„Provládní noviny“ by proto podle něj měly „změnit styl psaní“ o ODS. Pochválil postup své strany, která hlasovala jednotně. „Myslím že je zřejmé každému, že bez ČSSD, jejího jednotného přístupu, by nemohla být Lisabonská smlouva přijata,“ sdělil.

„Úvahy některých sdělovacích prostředků, naprosto nechutné, o nějaké naší východní orientaci, dneska padly,“ opět se pustil do médií. „Myslím, že je to věc pana prezidenta,“ řekl ke Klausovu postoji, že chce s podpisem smlouvy počkat na Irsko.

Komunisté referendum nevzdávají

Předseda KSČM Vojtěch Filip pak prohlásil, že jeho strana nevzdává boj za vypsání referenda k Lisabonské smlouvě. „Pořád má smysl usilovat o přijetí zákona o referendu a dát občanům možnost, aby se vyjádřili,“ řekl.

Upozornil přitom, že v Senátu bude proces ratifikace komplikovanější. „Pořád ještě můžeme požádat prezidenta, aby jako v Německu nebo Polsku nepodepisoval a občané dostali možnost vyjádřit se,“ doplnil s tím, že bez podpisu prezidenta nemůže smlouva vstoupit v platnost. Filipovi vadí, že se občané mají řídit smlouvou, o které „vůbec nic neví“.

Česko bylo poslední zemí sedmadvacítky, kde se parlament k dokumentu ještě nevyjádřil. Smlouvu schválily zákonodárné sbory 25 členských zemí unie. V referendu o ní loni hlasovali Irové. Tehdy ji odmítli. Letos by se mělo všelidové hlasování opakovat.

Sněmovna ještě projedná vázaný mandát

Premiér a předseda ODS Mirek Topolánek během úterý avizoval, že ruku pro Lisabon zvedne, ačkoli s výhradami. „Není to pro mě absolutní priorita. Pro mě osobně je to spíše hlasování hlavou než srdcem,“ řekl ve Sněmovně.

V pátek bude Sněmovně předložena k projednání novela jednacího řádu obsahující tzv. vázaný mandát. Jeho schválení by znamenalo, že pro předávání kompetencí do Bruselu bude třeba souhlasu obou komor parlamentu, ne jen souhlasu vlády. Topolánek ve středu k tomu řekl, že bez tohoto zákona neprojde Lisabon Senátem.

Smlouva čelí překážkám

Evropský dokument se v ČR setkal s mnohými překážkami. Loni v dubnu ho například senátoři nechali prošetřit u Ústavního soudu, který ho v listopadu shledal nezávadným. Soud však vyvrátil jen základní argumenty, celou Lisabonskou smlouvu neprošetřoval, čímž zůstal stále prostor ke spekulacím.

Před Ústavním soudem napadl dokument i její neznámější odpůrce prezident Václav Klaus, podle něhož je protiústavní. Klaus závěrem minulého roku upozornil, že smlouvu podepíše pod podmínkou, že ji schválí Irové v opakovaném referendu.

Klausovy výroky nakonec vedly i k slovní přestřelce na Hradě mezi ním a delegací Evropského parlamentu, jež Hrad v reakci na to zveřejnil.

 

 

   Bratři a sestry dosáhli jsme dalšího velkého vítězství, přesahujícího hranice České republiky. Jistě nemusím zdůrazňovat, jaký má lisabonská smlouva pro nás význam. Není třeba jí ani číst, její obsah se dá vyjádřit v jediné větě: OVLÁDNUTÍ EVROPY SIONISTY. Ano bratři, to, o čem jsme snili celá staletí, co naplánoval náš otec a učitel Theodor Herzel na sionistickém kongresu v Basileji v roce 1897 (a jeho plány unikly bohužel do rukou ruské tajné služby, která je vydala pod názvem Protokoly sionských mudrců), to, na co čekáme a za co se celé generace modlíme, ještě více než za příchod Mesiáše, je zde. ČR byla vedle Irska jedinou zemí, která Lisabonskou smlouvu neratifikovala. Teď už jen stačí opakovat a zfalšovat irské referendum a EVROPA BUDE DEFINITIVNĚ OVLÁDNUTA ŽIDY. Jsem tak hrdý na to že jsem Žid, jsme to my, a ne stamiliony gojímů, kdo vládnou Evropě. Většina gojímů v celé Evropě byla proti euroústavě, resp. Lisabonské smlouvě, ale nebylo jim to nic platné. MY ŽIDÉ JSME TAK MOCNÍ, ŽE JSME DOKÁZALI PROSADIT LISABONSKOU SMLOUVU I PROTI VŮLI EVROPSKÝCH NÁRODŮ. A NYNÍ UŽ NÁS NIC NEZASTAVÍ, EVROPA JE PEVNĚ SPOUTÁNA V OKOVECH SIONISMU. UZAVŘENÍ LISABONSKÉ SMLOUVY JE POSLEDNÍ KROK K USKUTEČNĚNÍ NAŠICH STALETÝCH PLÁNŮ. PŘES STO LET JSME BOJOVALI A ROZVRACELI EVROPSKÉ STÁTY A ZÍSKÁVALI V NICH VLIV, PŘES STO LET JSME ČEKALI NA TENTO OKAMŽIK. NEJPOZDĚJI V LÉTĚ SCHVÁLÍ LISABONSKOU SMLOUVU I IRSKO, A PAK BUDEME MÍT, DÁ-LI JEHOVA, CELOU EVROPU V KAPSE!

Adonai!

Jehuda

Reklamy

3 komentáře to “Parlament schválil Lisabonskou smlouvu”

 1. Fyrfos Says:

  Smutné na tom všem je, že proti lisabonské smlouvě bylo jen pár komunistů a několik zodpovědných členů ODS.Nakonec komunisté dělaji vlastenečtější politiku, než rádoby pravicová ODS 😦

  Sionisté opět ukazují svoji moc!
  Evropan skáče jak Žid píská.

 2. להקטין את ירושלים Says:

  Bratre Jehudo nestaci Ti jiz dalsi prispevek tohoto gojimskeho PSA ? Mne ano a volam vsi silou a z plna hrdla do kriminalu s touto sberi ktera si vice a vice vyskakuje . Vice pice republice jak rikal bratr Salcman
  Shalom
  להקטין את ירושלים

 3. Ehud Daniel Says:

  Pro gojimy je lépe, když jim vládneme my Židé. Podívejte se třeba na jediný stát na zemi, kde nemáme vliv, Severní Koreu, je tam bída a hlad, a takhle dopadne každý stát kde nebudeme vládnout. Gojimové totiž nemají smysl pro řád.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s


%d bloggers like this: