Bratr Allen Stanford ukradl gojímům osm miliard dolarů

Nedlouho po Bernardu Madoffovi se v USA objevil další šikovný židovský finančník, který okrádal hloupé gojímy. Zde sice nejde o tak vysokou částku, jako v případě Madoffa, který gojímům zpronevěřil padesát miliard USD ale i osm miliard je slušná částka. Jistě mnoho z těchto peněz věnoval žiovským obcím a židovským nadacím. Jen více takových Stanfordů. Věřím že se dostane před porotu složenou z našich bratrů a ta ho osvobodí pro nedostatek důkazů. My se za něj zatím můžeme modlit

Více na:  http://www.novinky.cz/clanek/161730-miliardar-z-texasu-vysetrovan-kvuli-zpronevere-184-miliard-korun.html

 

Texaský miliardář Allen Stanford a jeho tři kolegové čelí obvinění z masivního podvodu. Agentura Reuters ve středu napsala, že federální úřady šetří podvodné nakládání s vysoce výnosnými certifikáty za osm miliard dolarů, tedy za zhruba 184 miliard korun. Federální soud v Dallasu uvedl, že muži již byli obviněni.

18. 2. 2009 15:28„Obvinění takového rozsahu má mezinárodní dopad,“ řekl Rose Romero, regionální ředitel Komise pro cenné papíry v Dallasu.

V trestním oznámení figuruje mimo jiné banka miliardáře, která nese jeho jméno, tedy Stanford International Bank, která je činná ve 131 zemích a má přes 30 tisíc klientů. Ti do ústavu vložili přes osm miliard dolarů. Vyšetřováno bude také sídlo v Houstonu, které se věnuje zprostředkování a konzultaci při investování. Celá tato skupina pak disponuje zhruba 50 miliardami dolarů.

Stanfordova aktiva byla již na příkaz soudu zmrazena. Podle agentury Reuters již v úterý 15 policistů prohledávalo kanceláře společnosti v Houstonu.

Ve Spojených státech je to během několika týdnů další obří skandál týkající se zpronevěry. Již v prosinci byl zadržen bývalý šéf burzy Nasdaq Bernard Madoff, který čelí obvinění ze zpronevěry 50 miliard dolarů.

Na konci ledna pak americké úřady uvedly, že zatčen byl Nicholas Cosmos, který měl zpronevěřit 400 miliónů dolarů.

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s


%d bloggers like this: