Muslimové a krišnovci se zlobí, nedosáhnou na milióny od státu

Převzao z : http://www.novinky.cz/clanek/162064-muslimove-a-krisnovci-se-zlobi-nedosahnou-na-miliony-od-statu.html

 

Na milióny korun ročně by mohly státní kasu vyjít platby církvím, které sice v Česku mají mizivou podporu, ale po této podpoře pošilhávají. Například muslimové a hnutí Hare Krišna, které se nyní cítí poškozeny. Naopak Svědci Jehovovi se státní pomoci předem vzdávají.

23. 2. 2009 02:04 – PRAHA

V současné době je státem financováno celkem 17 církví a náboženských společností. Minulý rok dostaly 1,3 miliardy korun, zejména na platy duchovních. Několik dalších příspěvky chce také, ale brání jim zákonná podmínka deseti let registrace na území Česka plus podpisy nejméně deseti tisíc stoupenců.

Považují to za diskriminaci

Některé to považují za diskriminaci a po státu marně žádají prominutí těchto podmínek. První podmínku během tří až pěti let splní řada společností, sehnat deset tisíc věřících se však nepodaří zřejmě žádné.

Společnost Hare Krišna se zaregistrovala v roce 2002 a o zařazení mezi vybrané – státem financované – církve, jako jsou katolíci, husité či židé, bude moci zažádat za tři roky.

„V současné době ani v nejbližších letech ale není pro Hnutí Hare Krišna reálné získat 10 tisíc podpisů,“ řekl Právu zdejší mluvčí Hare Krišna Antonín Valer.

Dodal, že zákonné podmínky jsou těžko splnitelné i pro ostatní nové církve a společnosti. „Tato diskriminační opatření v zákoně jsou neoprávněná a odporují principu stejných práv pro všechny,“ podotkl Valer.

Nejspravedlivější  financování církví by podle něj bylo zavedení daňových asignací, tedy možnost, aby každý dal např. procento svých daní vybrané církvi.

Muslimové chtějí rovnost, Jehovisté spoléhají na dary

Podobně jsou na tom čeští muslimové, kteří budou deset let registrovanou církví v roce 2014.

„Možná je v Česku deset tisíc muslimů, ale ne všichni mají trvalý pobyt a ne všichni jsou praktikující,“ řekl Právu Vladimír Sáňka z Ústředí muslimských obcí.

:. Vladimír Sáňka z Ústředí muslimských obcí se zdraví s kardinálem Miloslavem Vlkem (vlevo).foto: ČTK/Marta Myšková

Dodal, že již v roce 2002 jako „světová a historicky uznávaná církev“ zažádali o prominutí podmínek. Bezúspěšně.

„Není to ani tak kvůli financím, jako z psychologických důvodů, chtěli jsme být na stejné úrovni, jako jsou křesťanské církve či židovská obec,“ popsal motivy žádosti Sáňka.

Jiný případ jsou Svědci Jehovovi. Ti jsou registrováni od roku 1993 a zřejmě by splnili obě podmínky, ale ze zásady pomoc odmítají.

„Ve druhém dopise Korinťanům 9. kapitole a 7. verši se říká: ‚Ať každý jedná, právě jak se rozhodl ve svém srdci, ne s nechutí nebo z donucení, neboť Bůh miluje radostného dárce.‘ Dílo Svědků Jehovových v ČR je proto financováno dobrovolnými dary,“ sdělil Právu Pavel Sommr z informační služby Svědků.

 

Asi se ptáte proč o tom píši. Je to z toho důvodu že z úspěchu různých sekt, které se v posledních letech vyrojily v České republice mám velkou radost. Ne všechny sekty jsou řízeny našimi bratry, ale přesto jejich existence je pro nás velmi užitečná. S jejich pomocí se nám daří rozvracet a ničit morálku a tradice gojímů a dělat z gojímských psů stádo dobytka. Ano bratři, Čech, který vyznává Hare Krišna nebo podobnou sektu je pro národ nepoužitelný a takový člověk je naopak ideální pro naše plány na světovládu.  Až bude nastolen Nový světový řád, všichni gojímové budou muset povinně konvertovat k nějaké z těchto sekt, budou si moci vybrat, jestli chtějí být jehovisty, satanisty, scientology, Krišnovci, Monisty, mormony případně i vyznavači dalších sekt. Sekty jsou naší tajnou zbraní v boji za ovládnutí gojímů.

   Další velkou radost mi dělá i příliv muslimů do ČR. Už se těším na to, až jich tu budou stovky tisíc, a až budou na předměstích Prahy, Brna, Plzně a dalších velkých měst hořet auta jako ve Francii. A věřím že to je krásná představa pro každého českého Žida.

   Poslední, kdo mi udělal radost je bratr Kardinál Vlk. Vlk nejenže o výročí Křišťálové noci chodí na mše do synagogy, ale teď se přátelí i s bratry muslimy. Jen tak dále, bratře Vlku, Adonai ti žehnej! Kdyby tak všichni katoličtí kněží byli stejně oddaní naší věci tak jako on.

 

Jehuda

 

 

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s


%d bloggers like this: