Kardinál Vlk řekl, že islám dobyje Evropu

Kardinál Vlk řekl v rozhovoru pro Aktuálně.cz že islám dobyje Evropu. Má nepochybně pravdu a my všichni se na to moc těšíme. Zde je zmíněná část rozhovoru:

A.cz: Evropa se v posledních letech mění demograficky. Přichází hodně přistěhovalců z jiných kultur s jiným náboženstvím. To se týká zejména islámu, který vyvolává rozporuplné reakce. Vidíte v islámu nebezpečí pro Evropu?

Ano, na islám jsou rozporuplné názory. Jsou ovlivněny hlavně islámským terorismem, který je výrazem jen určité části islámského světa. A podle mého názoru nikoliv většinové části. Jde o zneužití Koránu pro mocenské pozice. Islámský fundamentalismus říká, že když někdo nežije podle Boha, tak je třeba ho zabít. To je absurdní. Já si naopak myslím, že dialog a kontakt křesťanů s muslimy je možný. Proto, když jsem působil jako prezident Rady evropských biskupských konferencí, tak jsme zřídili centrum, které překládalo křesťanské dokumenty do arabštiny, aby lidé v arabských zemích měli možnost je poznat.

A.cz: Čili nesdílíte názor, že křesťanská Evropa končí a začíná věk Evropy muslimské?

Evropská kultura vychází z křesťanství a řecko-římské kultury. A dosáhla ve svém vývoji svobody, nezávislosti a tak dále. Naopak – islám zůstává kulturně a názorově ve středověku.

Nechci to říkat příliš negativně, ale opravdu se domnívám, že jsou kulturně ve středověku. Víra se staví na pozici státu, moci a mocensky ovládá národy. Naše evropská křesťanská zkušenost ukázala, že to takhle nejde. Jenže Evropa demograficky umírá. Rodí se více muslimských dětí než křesťanských. Proto už dnes politologové vypočítávají, kdy nastane ta doba, kdy Evropa bude muslimská.

A.cz: Vy věříte, že taková doba nastane?

Když vidím vývoj, ten trend, tak je to prostě matematika. A jestliže to takhle půjde dál, tak se to stane. Islám byl kdysi před Vídní vojensky poražen, nedobyl Evropu a stáhl se zpět. Dnes dobývá Evropu klidnými, mírovými prostředky. Vezměte si třeba Berlín. O tom se už dnes říká, že to je druhé největší islámské město.

Celý rozhovor si můžete přečíst na:

http://aktualne.centrum.cz/domaci/spolecnost/clanek.phtml?id=626040

Reklamy

2 komentáře to “Kardinál Vlk řekl, že islám dobyje Evropu”

 1. izakstein 69 Says:

  Pro bratra Mika asi no czech ?Tento povedeny bratr se zde usadil jak vidno diky jeho dedicne vlastnosti ktera ho ovsem pozdvihuje nad ostatni plevy ale preci jen jeho ziskulacna prednost nas brzdi v rozletu nasich myslenek ktere miri nyni vyse v dobe tak dlouho ocekavane a konecne dopiplane krize. Zde jde o vice, temer bych pravil moudre ,ze „vice pice republice “ (nekdy napisi epopej,pozdeji)Dotaz redakci kde pise nyni bratr Jehuda rebej? Dlouho jsem jiz necetl jeho hlubokomyslne rozbory a navody? Nezemrel jiz starim ci snad rukou padoucha ,antisemity? Cekam na zpravu odpovednych mist?!!! Shalom

 2. Nový Zákon Says:

  Mossad chce vyvolať vojničku?
  http://aktualne.centrum.cz/zahranici/asie-a-pacifik/clanek.phtml?id=630982
  CIA a Mossad tiež?
  http://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/162683-iran-ma-dost-materialu-na-vyrobu-jaderne-bomby-tvrdi-usa.html

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s


%d bloggers like this: