Nejvyšší správní soud nezakázal Dělnickou stranu- černý den pro české Židy

 

Bratři,

Jsem zdrcen a šokován rozhodnutím Nejvyššího správního soudu, který odmítl zakázat nacisticko antisemitskou Dělnickou stranu, jak navrhl náš bratr ministr Vnitra Ivan Langer (vlastním jménem Langerstein). Věřil jsem že my sionisté máme soudy pevně ve svých rukou, ale je vidět že ne. Soudy v České republice jsou zřejmě skutečně nezávislé, a proto mohou vydávat rozhodnutí které ohrožují naši moc v této zemi. Nemá smysl abych psal o podrobnostech, přečtěte si článek z našich Košer internetových stránek (Ž)IDNES.CZ:

 

Převzato z http://zpravy.idnes.cz/delnicka-strana-slavi-soud-zamitl-navrh-vlady-na-jeji-zruseni-puo-/domaci.asp?c=A090304_075308_domaci_cen

 

 

Dělnická strana slaví, soud zamítl návrh vlády na její zrušení

4. března 2009  7:53,  aktualizováno 16:18

Dělnická strana uspěla u Nejvyššího správního soudu v Brně. V pravomocném rozsudku zamítl návrh na ukončení její činnosti. O zákaz strany podezřelé z extremismu požádala vláda na popud ministra vnitra Ivana Langera. „Práce vnitra byla šlendrián,“ říká politolog Jan Charvát z Univerzity Karlovy.

 

Verdikt soudu rozpoutal potlesk a křik příznivců DS, kteří v síni rozvinuli vlajku se stranickým znakem. Předseda senátu Vojtěch Šimíček je okřikl a začal číst odůvodnění.

„Hlavní důvod zamítnutí je ten, že vláda neunesla ani břemeno tvrzení, ani břemeno důkazní, kterými by podložila některý z důvodů pro rozpuštění politické strany. Snažili jsme se podrobně vymezit všechny možné důvody a postup soudu, ale vláda nedokázala podložit žádný z důvodů, který by umožňoval rozpustit politickou stranu,“ řekl Šimíček.

„Výslovně jsme se obou účastníků řízení ptali, zda mají další důkazní návrhy, ale vždy bylo řečeno, že nemají. Soud postupoval maximálně korektně,“ podotkl soudce při čtení rozsudku.

Šéfa Dělnické strany Tomáše Vandase čekala před soudem asi dvacítka příznivců strany s potleskem a odznaky, šálami a vlajkou s ozubeným kolem, která je hlavním symbolem DS.

„V budoucnu bude následovat i vítězství v parlamentních volbách. A zcela určitě půjdeme tvrdě za svým cílem, abychom tuto vládní sebranku odstranili z vedení naší země a aby se tam dostali lidé slušní, čestní, kterým záleží na tom, aby Česká republika byla samostatným a suverénním státem,“ prohlásil před souvěrci Vandas.

Podle něj je verdikt prohrou ministra vnitra Ivana Langera, který by proto měl odstoupit. Sám ministr verdikt respektuje. „Soud vůbec poprvé popsal obecná kritéria, podle kterých rozhoduje v případě, že posuzuje návrh na zrušení strany pro rozpor s právním řádem,“ sdělil Langer.

 

Vandas před budovou soudu označil Langera za mafiána. „Verdikt znamená, že stále existuje právo a spravedlnost a že soud nepodlehl politickým tlakům mafiána Íčka, který si myslel, že diletantskými návrhy může dosáhnout zákazu konkurenční politické strany,“ uvedl.

Soudní jednání začalo v únoru. Vandas od počátku tvrdil, že k rozpuštění strany neexistují důkazy. „Návrh, tak jak ho předložila vláda, je tak absurdní, směšný a postrádající důkazní materiály, že soud, pokud si bude chtít zachovat svoji nezávislost, ho musí zcela rozhodně smést ze stolu,“ řekl.

Ministerstvo vnitra zastupoval ředitel sekce všeobecné správy Václav Henych, podle kterého jsou důkazy o propojení Dělnické strany s neonacisty zcela průkazné.

Také právnička Klára Kalibová nepochybuje, že Dělnická strana splňuje všechny náležitosti pro rozpuštění. „Analýza ale byla připravena špatně a já jsem ráda, že DS zakázána nebyla, protože to svědčí o nezávislosti a profesionalitě české justice,“ řekla iDNES.cz Kalibová z občanského sdružení Tolerance a občanská společnost.

 

Soudce musel jásající příznivce Dělnické strany okřiknout

Langer: rozhodnutí respektuji

„Ale i nadále budeme všechny, u kterých hrozí riziko porušování zákonů, velmi pečlivě monitorovat. Trvám na tom, že se svobodná soutěž politických stran a hnutí nemůže stát zástěrkou pro činnost neslučitelnou s fungováním demokratického právního státu a lidskými právy.

 

Paroubek: Langer je neschopný, musí z vlády

Rovněž předseda ČSSD Jiří Paroubek označil vládní návrh za špatný a Langera navíc za neschopného. Kabinet podle něho podcenil situaci a „neunesl důkazní břemeno“.

„Zásadní vina je na straně ministerstva vnitra, které nedodalo ani základní důkazy. Rozhodnutí NSS je tak spíše než o Dělnické straně rozsudkem o neschopnosti ministerstva vnitra, respektive samotného ministra Ivana Langera,“ uvedl v prohlášení Paroubek.

 

Zároveň znovu vyzval premiéra Mirka Topolánka, aby navrhl prezidentovi Langerovo odvolání.

„Dělnická strana nemá úctu k demokracii“

„Osobně doufám, že rozhodnutím NSS celá věc nekončí a Topolánkova vláda využije všech zákonných prostředků k rozpuštění Dělnické strany,“ dodal Paroubek. Nad rozhodnutím NSS vyjádřil lítost a nespokojenost.

„Populismus Dělnické strany a její neúcta k základním demokratickým hodnotám i tradicím české státnosti je zřejmá,“ uvedl šéf sociálních demokratů.

Předseda Dělnické strany Vandas už dříve ohlásil, že v případě zrušení by strana pokračovala dál, i když pod jiným názvem a logem.

Politolog a expert na extremismus Zdeněk Zbořil po vynesení rozsudku poukázal v České televizi na skryté nebezpečí rasismu a antisemitismu v české společnosti. „Existuje i na vyšší úrovni, než je Dělnická strana,“ řekl ČT Zbořil.

Upozornil i na nápadnou podobnost Vandasovy partaje s Německou dělnickou stranou, ze které před 2. světovou válkou vznikla nacistická NSDAP, v jejímž čele stanul Adolf Hitler. –

Dělnická strana

Vznikla 18. ledna 2003 na troskách Republikánské mládeže Miroslava Sládka, která byla ministerstvem vnitra rozpuštěna o rok dříve. V jejím čele stojí Tomáš Vandas, asistent výrobního ředitele blíže neurčené pražské stavební společnosti. Vandas se pravidelně zúčastňuje demonstrací pravicových extremistů, na nichž také pronáší projevy. V posledních komunálních volbách DS získala 3 mandáty.

 

Dělnické straně se věnuje i tento starší článek z deníku Týden:

 

Extremisté míří do politiky, varují odborníci

Převzato z:  http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/extremiste-miri-do-politiky-varuji-odbornici_106935.html

 

 

Neonacisté mají nakročeno do politiky. Experti vyhodnotili ve zprávě o stavu extremismu v Česku, že neonacisté se loni stmelili a zahájili útok na politickou scénu: menší lokální uskupení začala podporovat oficiální politická strana.

Malé lokální skupiny, kterým začala oficiálně propůjčovat Dělnická strana záštitu a podporu, tak získaly vstupenku na politickou scénu. „Lze očekávat, že neonacističtí extremisté budou pokračovat ve své snaze vydobýt si pozice na oficiální politické scéně,“ varují autoři zprávy o stavu extremismu v Česku, kterou má on-line deník TÝDEN.CZ k dispozici.

 

Fanoušků přibývá

Naděje na zařazení se mezi ostatní politické strany navíc roste ruku v ruce s množící se oblibou u části veřejnosti. „S nárůstem sympatizantů ze střední vrstvy oživla tendence k návratu do politiky,“ píší odborníci. A odhadují, že právě získávání sympatií mezi veřejností bude patřit mezi hlavní cíle aktivistů i nadále.

A extremisté podle odborníků slavili se svou strategií úspěchy. Například při pochodu litvínovským sídlištěm Janov vyjadřovali místní obyvatelé ultrapravicovým radikálům podporu.

Oproti předchozím rokům se tak radikálové postupně dokázali vrátit z uzavřených prostor na veřejná prostranství.

 

 Pomáhá jim krize

Právě nárůst obliby pravicových extremistů u české veřejnosti vidí experti jako největší bezpečnostní riziko. Radikálové si totiž cíleně vybírají témata blízká každodenním problémům běžných lidí.

„U části veřejnosti tak mohou vzbudit falešný dojem, že jsou to právě oni jediní, u kterých se domohou zastání.“

Nahrává jim i to, že o přízeň usilují v době hospodářské krize. „Právě v době takových krizí mohou extremistické ideologie a jejich protagonisté začít dosahovat svých met.“

Extremisté se podle odborníků z ministerstva vnitra také stále více profesionalizují. Věnují pozornost stylu, image a především: naučili se pohybovat v mezích zákona. Téměř samozřejmostí se totiž stalo najímání právníků, kteří pomáhají aktivistům zorganizovat pochod, demonstraci či koncert tak, aby nedali policistů příležitost k zásahu.

Foto: Karel Šanda, ČTK

 

 

Bratři je to strašné. Kvůli tomuto antisemitskému rozhodnutí soudu jsme přišli o možnost rozdrtit naše úhlavní nepřátele v zárodku. V tomto nesouhlasím se sestrou Kalibovou (kterou dobře znám a vážím si jí jako zcela věrné a oddané sionistky), není správné že soudy v ČR jsou takto nezávislé. Nezávislost soudů musíme omezit, tak, aby nadále musely rozhodovat podle Talmudu. Pokud by NSS nebyl vázán českými zákony a ústavou ČR, ale Talmudem, musel by DS rozpustit.

 

Obávám se, že teď už DS nic nezastaví. Zanedlouho budou volby do Evropského parlamentu, kde DS získá několik procent hlasů, nevíme jestli se do EP dostane, ale v každém případě překročí hranici 1,5% hlasů pro přidělení státního příspěvku. DS tak získá miliony ze státního rozpočtu, čímž se vyřeší její hlavní problém a to je nedostatek peněz na volební kampaně. Po příštích volbách máme DS v parlamentu a co potom….

  Radím vám, milí bratři a sestry, abyste pro jistotu již dnes zažádali o izraelské občanství, pokud ho ještě nemáte. Stačí prokázat že alespoň jeden z vašich prarodičů byl Žid a máte na občanství nárok. A pak, kdyby se někdy naše nadvláda nad Českou republikou zhroutila a Tomáš Vandas se stal premiérem, by pak stačilo nasednout do letadla a odletět do Tel Avivu.

Reklamy

7 komentářů to “Nejvyšší správní soud nezakázal Dělnickou stranu- černý den pro české Židy”

 1. izakstein 69 Says:

  http://aktualne.centrum.cz/video/?id=239107
  Bratri zdrcen pridavam video ,co bude dal ????? Antisemitske hnuti vzrusta antizidi pisteji jako pominuti v USA zacina pochodovat SS jednotka se svastikou verejne rika se zid jen krade nasi geniove na burse kteri pomahaji jak mohou jsou osocovani ze kradou ,ptam se Jehudo a ostatni bratri co bude? zdrcen jdu se otrepat na cerstvy vzduch Shalom

 2. izakstein 69 Says:

  Zde pridavam stranku kterou je treba podrobne studovat zde vidite nebezpeci!!!!! za kazdym krovim !!!!!! Salam

  http://www.shuva.net/page1.htm

 3. izakstein 69 Says:

  http://img2.tapuz.co.il/forums/1_78931098.htm

  Hruzou ani nemohu spat tento film se jmenuje prosim : strycek Adolf

 4. 666info Says:

  Bratře Izáku
  to co jsem se dočetl na stránkách http://www.shuva.net/page1.htm
  je opravdu strašné. USA přece byly vždy hlavní záklanou naší moci a teď se děje tohe. Nakonec se není čemu divit, dokud měli gojímové plné ledničky a auta s plnou nádrží tak byli s naší vládou spokojení, ale teď když je krize se ejich hněv obrací vůči nám. A přiznejme si že ne zcela neoprávněně, naši bratři v USA vládnou a v posledních desetiletích se dopustili při řízení ekonomiky některých chyb. A i kdyby se ničeho nedopustili, vláda je vždy odpovědná za hospodářské problémy. Tahle krize je katastrofa, která by se nám mohla stát osudnou.

 5. izakstein 69 Says:

  Kratce receno bratre modlim se nyni i prescas do israele pomahat musim jezdit casteji a pomahat financne (zajimave ze nikdo z bratru ci sester!!!se neprihlasil) abych se stal dorucovatelem s rucenim omezenym.Casto tam totiz jezdim do te nasi domoviny ktera nas jak jsi jiste cetl na strankach shuva.net stale ocekava s otevrenou naruci . Jiz jsem tam byl dvakrat a zanechalo to ve mne hluboky dojem . Ta radost potkavat tisice a tisice holokaust prezivsich v jejich jeste mladistvem veku ,nekteri z nich rozeni okolo padesatych let min. stoleti,cili jiz dosahujici na starobni podporu.Myslim ze je treba upozornit i bratry v CR na tyto stranky, je tam spousta videi kde videti lze fasismus vzrustajici . Za bratra Langerteina se take modlim neb intrikami a osobni nenavisti srsici z nepratel se mu muze prihodit neco spatneho . Vzdyt bratra Kauffmana dokonce v USA popravili za ochranu zajmu vyssich . Jak jsi jiste pochopil tato stranka poukazuje na ruzne spatne veci a zavadi primo do luna problemu -velice poucna stranka neb je rizena primo nasi rabaj-elitou a zasvecene o vsem vi a hovori . Hlave je treba ji studovat ne jen kliknout . Bohuzel je v englis a mozna spousta bratru nerozumi ale ona vyzva k navratu “ shuva“ je alarmujici Shalom. Na priklad bratra Mrazka take „nekdo “ zastrelil a ostatni bratri museli uprchnout . A co rusky bratr Chodorovsky (neznam prave jmeno)se kterym cystaji dalsi proces . Nastesti ostatni odejeli vcas a vyvezli dle nejnovejsich zprav kazdy rok z Ruska 1miliardu kazdy rok .(cesky )$( Brezovsky, Chodorovsky, Abramovich, Gosinsky and Gomelsky. All Jews. Jeste ze bratr Jelcin vcas se uchlastal neb by snad polobratr Medved ho byl schopen pronasledovat..Shalom na veky

 6. Charimstein Says:

  Mel jsem dojem ze Vandas je nas oddany bratri neb jeho zjev pripomina nase chazarske predky mylim se? Podle me je Vandas nas bratr jestli ne tak se velice obavam neb Litvinov apod. mesta se zacinaji pridavat na stranu nacku. Jehuda.

 7. Charimstein Says:

  Mel jsem dojem ze Vandas je nas oddany bratri neb jeho zjev pripomina nase chazarske predky mylim se? Podle me je Vandas nas bratr jestli ne tak se velice obavam neb Litvinov apod. mesta se zacinaji pridavat na stranu nacku. Jehuda…

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s


%d bloggers like this: